Ugrás a fő tartalomhoz Ugrás az elérhetőséghez

8000 méter felett

Klein Dávid az ország egyik legismertebb hegymászója vetítéssel egybekötött beszámolót tartott eddigi, a magaslatok vonzásában töltött életútjáról a KEK-ben június 12-én.

Az előadás során Dávid - aki mindig is imádott eltévedni az erdőben, saját bevallása szerint - mesélt arról, hogy kezdődött hegyek iránti vonzalma, hogy jutott el először a hazai szikláktól a Magas Tátráig, majd az alpesi csúcsokon keresztül a Himalájáig.

A hegy- és sportmászás egy rendkívül sokrétű tevékenység-csokor, melynek Dávid szinte mindegyik vállfaját kipróbálta az évek során. A Magas Tátra bércein, a Dolomitokon, a Mont Blanc vidékén és Utah állam vörös sziklavilágán, majd Alaszka kíméletlen, fagyos vidékein keresztül jutottunk el végül a nyolcezres csúcsok bűvös birodalmába. Beszámolt nehéz időszakokról, csavargásról, kételyekről és mámorító sikerekről is. Szólt kötéltársakról, barátokról, pályatársakról.

Dávid mesélt a társakról, akikhez ő csatlakozott, vagy akik hozzá csatlakoztak, hogy együtt vágjanak neki egy kalandnak... kötéltársakról, barátokról, mentorokról. A jégomlás következtében elhunyt Várkonyi Lászlóról és a tragikusan fiatalon a Himaláján eltűnt Sohajda Szilárdról.

Klein Dávid, aki civilben könyvkiadó és a BTK Filozófiatudományi Doktori Iskola PhD hallgatója eddig négy nyolcezer méter feletti csúcson állt oxigénpalack nélkül, ezek közül kettő első magyar megmászás volt.

(Fotó: Kristóf István)

Minden jog fenntartva © 2024 - 2025 Herceghalom Község